با سوزش پوست بعد از اصلاح چه کنیم؟

نویسنده داروخانه آنلاین 1397/10/24 0 نظر
با سوزش پوست بعد از اصلاح چه کنیم؟

سوزش پوست برای آقایانی که مدام ریش خود را اصلاح می کنند اتفاقی عادی و همیشگی است برای جلوگیری از سوزش پوست ترفند هایی وجود دارد و در این مقاله توضیح خواهیم داد که با سوزش پوست بعد از اصلاح چه کنیم؟


آمادگی لازم را کسب کنید

داشتن آمادگی صحیح کلید موفقیت و پایان خوش اصلاح صورت است. به همین منظور قبل از هر کار صورت خود را مرطوب و نمناک کنید(حتی قبل از استفاده از صابون و یا کف ریش) .برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید پارچه های نم دار و گر م را روی پوست صورت قرار دهید و به مقدار بسیار کم آب گرم به صورت خود بپاشید.


خطوط رویش مو را دنبال کنید

یعنی در زمان اصلاح کردن دستگاه ریش تراش را در جهت رویش موی صورت که اغلب در جهت پایین است بکشید. و برای زدودن موهای گردن دستگاه را در جهت بالا بگیرید.


در حمام اصلاح کنید

بهترین محل برای اصلاح صورت حمام است. به خاطر اینکه هوای گرم و مرطوب داخل حمام پوست صورت شما را نرم ومرطوب می نماید . به همین منظور اصلاح صورت بلافاصله بعد از استحمام و داخل حمام حس خوبی را برای پوست صورت شما به ارمغان می آورد.


صورت خود را از ته نتراشید

هر چه قدر در تراشیدن و اصلاح صورت حساسیت به خرج دهید و بخواهید موی صورت را از ته بتراشید درد و سوزش بیشتری را تجربه خواهید کرد.


از دستگاه های ریش ترا ش سه تیغه و یا دو تیغه استفاده نکیند

از نظر متخصصان پوست استفاده از دستگاه های ریش تراش دو تیغه و یا سه تیغه بیشتر از اینکه برای پوست صورت مفید باشد دردناک و آسیب رسان است. زیرا بعد از اینکه اولین تیغ سلولهای پوستی اطراف رستنگاه مو را می زداید تیغه دوم باعث خراش پوست و بریدن برآمادگی های پوست می گردد. لذا بهتر است که از دستگاه های یک تیغه استفاده شود.


تنها کف ریش کفایت نمی کند

بعضی از مردان بر این اعتقادند که استفاده ا زکف ریش به تنهایی پوست صورت را مرطوب و نرم و آماده اصلاح می کند. در صورتی که چنین نیست بلکه لازم است که قبل از استفاده از کف ریش از مرطوب کننده ها ی پوست صورت یا حتی از آب ولرم استفاده نمایید.


از تیغ تیز و یک با رمصرف استفاده کنید

تیغ های کند باعث خراش پوست می شود لذا بهتر است از تیغ ها تنها یک با راستفاده نمایید. بخصوص موهای زبر و خشن تیغ را بعد از یکبار مصرف کند خواهد کرد. لذا بهتر است بیش از یکبار از تیغ استفاده نکنید.


از دستگاه های ریش تراش برقی استفاده کنید

این دستگاه ها برخلاف مدل های دستی با دوتیغ یا بیشتر صورت را از ته نمی تراشد و آسیب کمتری به پوست می رساند و لذا بعد از استفاده سوزش و آسیب کمتری را تجربه خواهید کرد.


از افتر شیو با کیفیت استفاده کنید

الکل ماده ترکیبی اصلی در افتر شیو های ارزان قیمت است. به همین خاطر بعد از پاشیدن آن روی صورت سوزش عذاب آوری را تجربه خواهید کرد. یک افتر شیو با کیفیت باید باعث طراوت پوست و پاک کردن آن از باکتری ها شود. و حتی پوست را بعد از تراشیدن التیام بخشد. لذا در هنگام خرید افترشیو ، بر روی برچسب خرید آن نگاه کنید تا از وجود تسکین دهنده های طبیعی مثل گیاه آلوئه ورا و غیره مطمئن شوید .


از ضد آفتاب استفاده کنید

یکی دیگر از راه حل های خانگی حذف افترشیو و استفاده از ضد آفتاب است. این لوسیون مانع ابتلا به سرطان پوست می گردد و باعث می شود که پوست جوانتر به نظر رسد.


از داروهای تسکین دهنده استفاده کنید

اگر بعد از اصلاح دچا ر سوزش پوست می شوید بهتر از لوسیون های غیر تجویزی هیدروکورتیزون به عنوان افترشیو استفاده کنید. این لوسیون پوست شما را سریع تر التیام می بخشد.


در فاصله زمانی کم اصلاح نکنید

بهتر است زمان اصلاح صورت خود را به آخر هفته موکول کنید در این فاصله زمانی ضمن رویش مجدد موهای صورت فرصتی برای التیام و بهبود التهاب پوست فراهم می شود. و در زمان اصلاح بر تراشیدن مو از ته اصرار نورزید. زیرا سوزش و تحریک پوست مجددا عود خواهد کرد.


از داروهای قابض یا خون بند استفاده کنید

این دارو را در خانه و در دسترس خود قرار دهید که در صورت بریدن پوست بلافاصله از آن استفاده کنید. این دارو به دو صورت قلمی و پودر وجود دارد. که اگر در زمان استفاده مکررا آن را روی خراش قرا ردهید از خونریزی جلوگیری می کند . زاج موجود در این دارو باعث قطع خون ریزی میشود . سپس صورت خود را شست و شو دهید.


اصلاح را در شب انجام دهید

اصلاح در صبح به خاطر وضعیت بدن مانع از انجام یک اصلاح خوب می شود. از طرف دیگر شما در طی روز مخصوصا در روز های گرم عرق کرده و بیشتر با هوای آلوده در ارتباط هستید که اصلاح در صبح باعث می شود تمام این آلودگی، باکتری و البته عرق راحت تر به منافذ پوست شما نفوذ کند چرا که با اصلاح شما لایه محافظ پوست را برای ساعاتی آسیب پذیر تر کرده اید و احتمال بسیار از منافذ پوست بیشتر باز هستند. پس بای جلوگیری از تمامی این موارد بهترین گزینه انجام اصلاح در شب است.


در فواصل کوتاه ماشین را آب بکشید

به هنگام انجام اصلاح هر چند مرتبه و یا چند ثانیه یکبار بهتر است ماشین را در زیر آب بگیرید و آن را خوب تمییز کنید و سپس مجدادا به ادامه کار بپردازید. با انباشته شدن مو و البته سایر مواد مورد استفاده در زیر تیغ ها، شما را مجبور می کند کار را با فشار بیشتر انجام دهید والبته به جای یکبار چند بار یک ناحیه را اصلاح کنید که مجموع این دو باعث ایجاد سوزش و البته التهاب پوست می شود. پس هر چند ثانیه یکبار تیغ و ماشین را به خوبی با آب تمییز کنید.


پس از اصلاح از آب سرد استفاده کنید

زمانی که کار شما به پایان رسید و خواستید صورت خود را تمییز کنید و آب بکشید بهتر است از آب سرد استفاده کنید، با این کار ضمن کاهش دمای سطح پوست شما اگر خراش یا بریدگی کوچکی هم ایجاد کرده باشید به سرعت آن را بسته و درمان می کنید


خیار

خیار حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و آب فراوان است و به همین دلیل از بهترین مرطوب کننده های طبیعی برای پوست های آسیب دیده و تحریک شده به شمار می رود.مطالعات نشان می دهد خیار دارای اثر ضدالتهابی قوی نیز می باشد.خیار را به صورت حلقه ای برش زده و حدود 15 دقیقه روی پوست بگذارید. برای تاثیر بهتر در کاهش سوزش و تحریکات پوستی توصیه می شود از خیار خنک استفاده کنید.


آلوئه ورا

آلوئه ورا از محبوب ترین و مطمئن ترین راه های خانگی برای درمان انواع بیماری های پوستی محسوب می شود. آلوئه ورا مرطوب کننده عالی و ضدباکتری است و پوست آسیب دیده را تسکین می دهد.ژل آلوئه ورا را به آرامی روی پوست بمالید و بعد از خشک شدن با آب گرم بشویید.


منبع الودکتر

نظرات

افزودن نظر

مقالات آموزشی مشاهده همه
همه چیز در مورد گلوتامین

همه چیز در مورد گلوتامین

داروخانه آنلاین 1398/03/26 0
ساختار سلولی ال-گلوتامین  گلوتامین یکی از اسیدهای آمینه موجود در بدن انسان می‌باشد. گلوتامین جزو اسیدهای آمینه ضروری نمی‌باشد با این حال در بر...
ادامه مطلب
با سوزش پوست بعد از اصلاح چه کنیم؟

با سوزش پوست بعد از اصلاح چه کنیم؟

داروخانه آنلاین 1397/10/24 0
سوزش پوست برای آقایانی که مدام ریش خود را اصلاح می کنند اتفاقی عادی و همیشگی است برای جلوگیری از سوزش پوست ترفند هایی وجود دارد و در این مقاله توضیح خ...
ادامه مطلب
بهترین نوشیدنی ها برای زیبایی پوست

بهترین نوشیدنی ها برای زیبایی پوست

داروخانه آنلاین 1397/10/24 0
بسیاری از افراد در طول روز، به محض تشنه شدن به جای آب، چای یا قهوه می نوشند و بر این باورند که این نوشیدنی ها در عین از بین بردن حس تشنگی، برای پوستشا...
ادامه مطلب
همه چیز در مورد کراتینه کردن موها

همه چیز در مورد کراتینه کردن موها

داروخانه آنلاین 1397/10/24 0
داشتن موهای صاف و براق بسیار جذاب است و هریک از ما به دنبال آن هستیم که با استفاده از روش های مختلف، به این جذابیت دست پیدا کنیم. کراتینه کردن مو یکی ...
ادامه مطلب