شربت مینا جویس یورو ویتال | کمک به تقویت و رشد کودکان و نوجوانان

توضیحات محصول

متخصصان در مورد مفید بودن مولتی ویتامین و مواد معدنی برای کودکان هنوز اختلاف نظر دارند؛ گروهی آن را مفید می‌دانند و گروهی دیگر خیر. برای مثال، انجمن متخصصان اطفال آمریکا توصیه می‌کند که فقط در صورت تجویز پزشک کودک‌تان روزانه به او مولتی ویتامین بدهید.برخی متخصصان اظهار می‌کنند که مصرف روزانه 1 دوز مکمل مخصوص کودکان، می‌تواند کمبود‌های تغذیه‌ای کودک را جبران کند (مولتی ویتامین مایع به نوپایتان بدهید تا خطر خفگی در پی نداشته باشد).

اکثر متخصصان بر سر این موارد با یکدیگر توافق نظر دارند:

- تا زمانی که از حد مصرف توصیه شده روزانه برای هر ویتامین یا مکمل فرا‌تر نروید، قرص‌های مکمل آسیبی در پی نخواهند داشت.
- برخی کودکان، مانند کودکان گیاهخوار یا کودکانی که به مواد غذایی خاصی حساسیت دارند، برای تأمین کمبود‌های تغذیه خود به مصرف روزانه مولتی ویتامین و مواد معدنی نیاز خواهند داشت.
- مکمل‌های ویتامین هرگز جایگزین خوبی برای غذا نیستند و جایگزین یک رژیم غذایی غلط یا ضعیف به حساب نمی‌آیند. اگر کودک‌تان خوب غذا نمی‌خورد به او مکمل ویتامین بدهید، اما در عین حال سعی کنید عادات غلط و ضعیف تغذیه‌ای او را نیز اصلاح کنید.

شربت میناجویس:

شربت مینا جویس محصول یوروویتال آلمان با داشتن ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن، نیاز روزانه به این ترکیبات را برطرف می سازد. تأمین ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای بدن ضروری بوده و در تقویت رشد و تکامل بویژه در سنین نوجوانی و جوانی بسیار تأثیر دارد.

آهن:

بدن یک فرد بالغ سالم حدود ۴ تا ۵ گرم آهن دارد و تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد این آهن در هموگلوبین یافت می شود. آهن ذخیره شده در کبد، طحال و مغز استخوان نیز ۳۰ تا ۳۵ درصد دیگر آهن موجود در بدن را تشکیل می دهد. مقادیر کمتری از آهن نیز در عضلات (میوگلوبین) و سرم خون و در تمام سلول ها بعنوان بخش تشکیل دهنده آنزیم ها موجود می باشد. آهن در بدن بصورت ترکیب با سایر اجزای بدن بوده و جایگاههای عمده جذب آن معده و بخش فوقانی روده کوچک می باشد. زمانیکه کمبود آهن بروز کند و یا نیاز به خونسازی بیشتر باشد، جذب آهن نیز افزایش می یابد. آهن در کبد، طحال و موکوس روده ای ذخیره می گردد. ذخایر آهن و نیز آهن آزاد شده از تجزیه گلبول های قرمز خون جهت سنتز هموگلوبین مورد استفاده قرار می گیرند. آهن تأثیرات سودمند فراوانی برای بدن انسان دارد که عبارتند از:
– کمک به رشد بدن
– تقویت مقاومت بدن در برابر بیماری ها (تقویت سیستم ایمنی)
– پیشگیری از کم خونی یا آنمی و برطرف کردن آن
– کمک به تقویت پوست

آهن جهت تولید هموگلوبین در خون ضروری است. هموگلوبین از چهار گروه هم حاوی آهن تشکیل شده است. هم مسئول رنگ قرمز خون و ظرفیت انتقالی اکسیژن آن می باشد. لذا آهن در انتقال اکسیژن توسط خون در سرتاسر بدن نقش داشته و در کمک به زدودن دی اکسید کربن از بافت ها بسیار ارزشمند می باشد.

میوگلوبین (پروتئین انتقال دهنده اکسیژن حاوی آهن در عضلات) از نظر ساختاری و عملکردی با هموگلوبین ارتباط دارد. میوگلوبین اکسیژن مورد نیاز عضلات را تأمین کرده و دی اکسید کربن آنها را حذف می کند. آهن مقاومت بدن در برابر استرس ها و بیماری ها را افزایش می دهد. در رشد عمومی بدن و جلوگیری از ضعف و خستگی بسیار موثر است. خوردن غذاهای غنی از آهن و حفظ سلامت دستگاه گوارش یکی از مطمئن ترین شیوه ها جهت جلوگیری از کمبود آهن می باشد.

کمبود آهن معمولاً در اثر خونریزی شدید، سوء تغذیه، عفونت ها و سوء مصرف دارو یا مواد شیمیایی بروزمی کند. خونریزی و یا از دست دادن خون در بدن می تواند ناشی از آسیب به رگ های خونی یا اندام های داخلی و یا مشکلات قاعدگی در زنان باشد. بارداری های متعدد، شیردادن به نوزاد و عرق کردن زیاد در تابستان نیز می تواند مقادیر آهن را در بدن کاهش دهد. کمبود آهن موجب کم خونی های تغذیه ای، کاهش مقاومت به بیماری ها، رنگ پریدگی، کوتاهی در تنفس و کاهش میل جنسی می گردد. افسردگی و تحریک پذیری زیاد نیز ممکن است بروز کند. فرد مبتلا به کمبود آهن، زود خسته شده و دچار مشکلات فراوان در تنفس می گردد. مغز این افراد نیز قدرت پردازش کافی نداشته و ممکن است هوشیاری مناسب نداشته باشند. زنانی که در سیکل های ماهیانه خون زیادی از دست می دهند و افرادی که رژیم غذایی گیاهخواری دارند ممکن است نیاز بیشتری به مصرف مکمل های حاوی آهن پیدا کنند.

پتاسیم:

پتاسیم، یکی از مهمترین مواد معدنی می باشد که برای هر سلولی ضروری است. پتاسیم در مایع درون سلولی وجود داشته ولی وجود مقادیر کم آن در مایعات خارج سلولی نیز جهت انجام عملکرد طبیعی سلول های عضلات اساسی می باشد. بدن یک فرد عادی حدود ۱۲۰ گرم پتاسیم و ۲۴۵ گرم کلرید پتاسیم دارد. ۱۱۷ گرم این پتاسیم در درون سلول ها و ۳ گرم باقیمانده در مایعات خارج سلولی دیده می شود.

پتاسیم بعنوان کاتالیت در تولید انرژی و سنتز گلیکوژن و پروتئین دارای اهمیت فراوانی است. مصرف زیاد الکل و مواد دیگراز این دست می تواند موجب کاهش مقادیر پتاسیم گردد. پتاسیم بعنوان یک ماده آلکالیزه کننده دارای اهمیت می باشد و تعادل اسید- باز موجود در خون و بافت ها را حفظ می نماید و از اسیدی شدن زیاد جلوگیری می کند. این ماده معدنی در انقباض عضله اهمیت داشته و بنابراین جهت عملکرد عضله قلب و تنظیم ضربان آن ضروری است. پتاسیم موجب افزایش ترشح هورمون ها شده و در سم زدایی خون به کلیه ها کمک می کند. پتاسیم موجب پیشگیری از اختلالات هورمونی زنانه می گردد. در عملکرد مناسب سیستم عصبی شرکت داشته و از بروز ضعف و خستگی در بدن پیشگیری می کند.

در کاهش فشار خون نیز موثر است. کمبود پتاسیم در افراد سالم بسیار کم دیده می شود، چون معمولاً منابع غذایی حاوی مقادیرمناسب پتاسیم می باشند. با این حال در اثر اختلالات گوارشی ، اسهال و استفراغ های شدید ، اسیدوزهای دیابتی، نفریت های مزمن و درمان های استروئیدی و یا سایر داروهای مشابه کمبود پتاسیم رخ می دهد. استرس های فیزیکی و ذهنی نیز می توانند موجب کمبود پتاسیم در بدن گردند. کمبود پتاسیم موجب خستگی و ضعف، اختلال در ضربان قلب، کاهش آگاهی و هوشیاری مغز و تعرق شدید دست ها و پاها و نیز افزایش حساسیت اعصاب به سرما می گردد. تأخیر در بهبود زخم ها و شکستگی های استخوان در بدن نیز ممکن است رخ دهد.

منگنز:

منگنز در بدن بعنوان یک ماده معدنی کمیاب وجود داشته و برای سلامت آن بسیار مهم است. بدن انسان حاوی ۱۰ تا ۲۰ میلی گرم از این عنصر بوده که در سراسر بدن پخش شده است. منگنز در میتوکندری سلول ها به وفور یافت می شود.

تنها ۳ تا ۴ درصد منگنز موجود در غذاها از طریق روده جذب شده و وارد خون می گردند. منگنز در خون و کبد ذخیره می گردد. میزان منگنز در خون بدنبال سکته قلبی افزایش می یابد. منگنز یکی از اجزای اساسی در بسیاری از آنزیم ها شرکت کننده در متابولیسم کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها می باشد و بصورت ترکیب با کولین در هضم چربی ها کمک می کند.

منگنز در تقویت و سلامت اعصاب و مغز کمک کرده و موجب هماهنگی عمل مغز، اعصاب و عضلات در هر قسمتی از بدن می گردد. همچنین در سلامت سیستم تولید مثلی و عملکرد غدد پستانی نیز موثر است. کمبود طولانی مدت منگنز موجب تأخیر در رشد، اختلالات گوارشی، تکامل غیر طبیعی استخوان و بدشکلی در استخوان ها می گردد. همچنین ممکن است عقیمی در مردان و زنان بروز کند.

مس:

بدن یک فرد عادی حدود ۷۵ تا ۱۵۰ میلی گرم مس دارد. نوزادان مقادیر بیشتری از مس نسبت به افراد بالغ دارند. میزان مس در کبد، مغز، کلیه ها، قلب و مو بیشتر از بقیه بخشهای بدن است. میزان مس موجود در سرم خون در زنان بیشتر از مردان است. در زنانی که دوران بارداری را طی می کنند و نیز در یا ازقرص های ضد بارداری استفاده می کنند، میزان مس سرمی بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. مس، در بدن انسان بعنوان جزیی از آنزیم های متعدد عمل کرده و در ترکیب با پروتئین های مختلف در خون دیده می شود.

سرولوپلاسمین (آنزیم پلاسمایی حاوی مس)، اکسیداسیون یون فروس را با یون فریک کاتالیز کرده و در نتیجه آهن توسط ترانسفرین (پروتئین انتقال دهنده آهن در خون) گرفته می شود. این آهن توسط ترانسفرین جهت سنتز ترکیبات آهن دار و بویژه هموگلوبین به بافت های مختلف حمل می شود. حدود ۳۲ درصد مس موجود در منابع غذایی از طریق روده کوچک جذب شده و مس اضافی نیز در صفرا وارد می گردد. بنابراین مس در قرارگیری آهن در ساختار هموگلوبین بسیار نقش دارد و نیز موجب تحریک رشد گلبول های قرمز خون می گردد. همچنین در تعدادی از آنزیم های گوارشی نیز بعنوان یکی از اجزای آنها مطرح است. مس اسید آمینه تیروزین را به شکل قابل استفاده بعنوان فاکتور رنگدانه ای در پوست و مو تبدیل می کند. همچنین در مصرف ویتامین C نیز نقش دارد.

کمبود مس منجر به ضعف عمومی بدن، اختلالات گوارشی و اختلال در تنفس می گردد. در نوزادانی که بویژه تولد آنها بیش از موعد صورت گرفته باشد، کمبود مس بیشتر بروز کرده و معمولاً بیشتر از حد نرمال دچار اسهال های مزمن می شوند که نهایتا منجر به کم خونی هائی می گردند که با مصرف آهن برطرف نمی شوند. کمبود مس به هنگام سوء تغذیه نیز مشاهده می گردد.

ویتامین A:

ویتامین A در شکل گیری و تقویت دندانها، بافت اسکلتی و بافت نرم، غشاهای مخاطی و پوست سالم کمک می کند. این ویتامین را با نام رتینول نیز می شناسند چون در شبکیه چشم (رتینا) تولید رنگدانه می نماید. ویتامین A موجب تقویت بینایی بویژه در نور کم می گردد.

ویتامین C:

ویتامین C یک ویتامین محلول در آب می باشد که جهت رشد و تکامل طبیعی بویژه در کودکان اهمیت دارد. این ویتامین برای رشد و ترمیم بافتی در تمام بخشهای بدن مورد نیاز است و در تشکیل کلاژن، پروتئین مهم در ساخته شدن پوست، تاندون ها، لیگامنت ها و رگ های خونی نیز نقش فعالی دارد.

ویتامین D:

رشد و تقویت استخوانها تا حدود زیادی وابسته به ویتامین D است. این ویتامین محلول در چربی بوده و در متابولیسم طبیعی کلسیم مورد نیاز است. ویتامینD برای جلوگیری از بروز بیماری ریکتز (rickets) ضروری است. این بیماری ناشی از کمبود ویتامین D ،کودکان را درگیر کرده و علایم آن تشکیل ناقص و غیر طبیعی استخوان، اختلال در مصرف کلسیم در بدن و ضعف ناشی از آن می باشد.ویژگی های شربت مینا جویس یورو ویتال:

- حاوی آهن و مواد معدنی ضروری برای بدن و ویتامین های C, D و A
- با طعم بسیار مناسب
- ایجاد هموگلوبین گلبول های قرمز مورد نیاز
- جلوگیری از کم خونی، خستگی، افزایش تعداد ضربان قلب، ضعف عضلات، عدم تحمل به سرما
- افزایش فعالیت سیستم ایمنی
- آنتی اکسیدان
- تکامل طبیعی استخوان ها و ترمیم زخم ها

نحوه استفاده شربت مینا جویس یورو ویتال:

کودکان 1 تا 3 سال: 1 قاشق چایخوری (2/5 میلی لیتر)، یکبار در روز
کودکان بالای 3 سال: 1 قاشق چایخوری (2/5 میلی لیتر)، دوبار در روز

شرایط نگهداری:

درجای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

ترکیبات شربت مینا جویس یورو ویتال (در هر 5 میلی لیتر):


نام ترکیبمقدار
Vitamin C40 mg
Iron10 mg
Manganese0.38 mg
Copper0.34 mg
Vitamin A195 µg RE
Vitamin D1.62 µgتوصیه و هشدار:

- در صورت حساسیت به اجزای فراورده با پزشک مشورت شود.
- در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
- مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.
- زنان باردار و شیرده قبل از مصرف با پزشک و یا متخصص تغذیه مشورت نمایند.
- در صورت داشتن هر نوع بیماری، قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.
- قبل از مصرف خوب تکان دهید.

اندازه محصول : 200 میلی لیتر
کشور سازنده: آلمان
مدت انقضاء : 24 ماه
کد بهداشتی :  308019007152
بارکد: 4260120220382

نظرات مشتریان

لطفاً نظر خود را ثبت نمائید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

شربت مینا جویس یورو ویتال | کمک به تقویت و رشد کودکان و نوجوانان

Eurho Vital Mina Juice

0 از 0 نظر

مشخصات کلی
  • برند: یورو ویتال
  • جنسیت: کودکان
  • نوع محصول: شربت
  • حجم: 200 میلی لیتر

قیمت

  • 50,000 تومان
  • قیمت با امتیاز جایزه: 50000
ویتامین ها اجزاء اصلی تشکیل دهنده رژیم غذایی روزانه هستند. جذب میزان کافی از عنصر روی و ویتامین ها د..
49,000 تومان

متخصصان در مورد مفید بودن مولتی ویتامین و مواد معدنی برای کودکان هنوز اختلاف نظر دارند؛ گروهی آن را ..
44,500 تومان

متخصصان در مورد مفید بودن مولتی ویتامین و مواد معدنی برای کودکان هنوز اختلاف نظر دارند؛ گروهی آن را ..
60,000 تومان

اهمیت تقویت سیستم ایمنی کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر است، چرا که نقص ایمنی در کودکان که می‌تواند ت..
42,000 تومان

ویتامین E:ویتامین ها بر اساس حلالیت آن ها در آب و یا در چربی به دو گروه تقسیم می شوند، ویتامین های م..
ناموجود

منیزیم از ریزمغذی‌هایی است که به جذب کلسیم کمک کرده و یکی از ضروری‌ترین املاح می‌باشد که باید بطور ر..
ناموجود

نوار بهداشتی دستمالی است که از نظر ظاهری همانند پوشک نوزادان و کوچکتر از آن است، زنان در دوران عادت ..
ناموجود

بهداشت دهان و دندان: بیشتر شما میدانید که بهداشت ضعیف دندانها باعث پوسیدگی دندان، بیماری لثه و ..
ناموجود

ویژگی های شیر خشک آپتامیل 3 نوتریشیا:- شیرخشک مخصوص کودکان شیرخوار (از 12 ماهگی به بعد )- حاوی نوکئو..
25,500 تومان

ویژگی های شیر خشک نان 2 نستله:- این فرمول از شیر خشک نان، برای نوزادان ۶ تا ۱۲ماه مناسب است- از جمله..
26,000 تومان